تعریف سئو

تعریف سئو ، شامل بهینه سازی موتور جستجو میباشد که از طریق بهبود رویت و ارتباط وب سایتها میسر میشود.

 سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization میباشد که با استفاده از روشهای مفید و قابل قبول، در رتبه بندی و بالا رفتن رتبه سایت نسبت به سایر سایتهای مشابه تأثیر بسزایی دارد.


تاریخچه سئو


در سال 1990 اولین موتورهای جستجو شروع به کار نموده که میتوان به Yahoo و Alta Vista اشاره نمود. موتورهای جستجو در آن زمان، با شرایط فعلی کاملاً متفاوت بود. نگاه و دید مردم نسبت به موتورهای جستجو در سال 1990 مانند نگاه به لیست فهرست شده بود که اطلاعات مورد نظر را ارائه میداد. پس از گذشت زمان و رشد تکنولوژی، موتورهای جستجو نیز تغییر کرده و شرایط خاصی را جهت رتبه بندی و سئو برای کاربران اینترنتی ایجاد نمودند. الگوریتمهای پیچیده ای که با توجه و تمرکز بر کلمات کلیدی مطرح شد، موجب شد که کاربران اینترنتی جهت سئو سایتها، به کلمات و کیووردها توجه بیشتری نمایند. طی گذشت زمان، مهندسان و سئوکاران از روشهای اخلاقی و غیر اخلاقی جهت بهبود رتبه سایت خود در موتورهای جستجو استفاده نمودند.


هدف سئو سایت


از اهداف سئو کردن یک سایت میتوان به افزایش ارتباط میان صفحات سایتهای مختلف، بدست آوردن رتبه بهتر در نتایج موتورهای جستجو و افزایش درآمد حاصل از جایگاه برتر سایت نسبت به سایتهای دیگر اشاره نمود. در صورتی که سایتی دارای سئو خوب و عالی باشد، در نتایج جستجو کاربران اینترنتی با موضوع جستجو خاص، تأثیر گذاشته و مورد توجه افراد مختلف قرار میگیرد. از اهداف دیگر سئو، بهینه سازی سایت، رقابتی سالم و موفق میان سایتهای مشابه و افزایش بازدید کنندگان یک سایت میباشد.


نتیجه گیری:
با توجه به افزایش کاربران اینترنتی، توجه به جایگاه سایت در نتایج جستجو در موتورهای جستجو مهم و ضروری میباشد. سئو روشی است که به کاربران کمک میکند که با توجه به الگوریتم های موتورهای جستجو، سایتها را جهت بازدید بیشتر، بهینه سازی نمایند.